Έπαινος Συμμετοχής του Σχολείου μας στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του Σχολείου μας στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του Οργανισμών Ηνωμένων Εθνών «Bravo Schools».

Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση συμμετείχε στον Διαγωνισμό με καλές πρακτικές που ανέπτυξαν μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας και απονεμήθηκε Έπαινος στο σύνολο της σχολικής κοινότητας για την ενεργοποίηση και την ευαισθητοποίηση που έχει ως στόχο τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου.

Το Σχολείο μας εντάσσεται και τη φετινή χρονιά στο Δίκτυο Σχολείων Πρεσβευτών των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης ως κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης της τοπικής μας κοινότητας και οι μαθητές μας αναγνωρίζονται ως Πρεσβευτές των Παγκόσμιων Στόχων.

Τα αποτελέσματα του «Bravo Schools» θα ανακοινωθούν σε διαδικτυακή εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 και ώρα 18:00.

Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας στο παρακάτω link: