Έπαινος στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής 2018 για μαθητές Δημοτικού

Ιδιαίτερα καλές επιδόσεις σημείωσαν οι μαθητές Δημοτικού του Σχολείου μας, που συμμετείχαν στον
2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής 2018.

Στον μαθητή μας Σωκράτη – Κωνσταντίνο Δάλλα απονεμήθηκε Έπαινος για την συνολική απόδοσή του στον Διαγωνισμό, ωστόσο εξαίρετη ήταν και η συμμετοχή του μαθητή μας Γεράσιμου Βαλλιανάτου καθώς και των μαθητριών μας, Γεωργίας – Μαρίας Σαμαρά και Αικατερίνης Χαλμπέ.

Κύριος σκοπός του Διαγωνισμού είναι η περαιτέρω ενασχόληση και η εμβάθυνση των μαθητών στην επιστήμη της Αστρονομίας και της Διαστημικής, η εξοικείωσή τους με τις τελευταίες ανακαλύψεις και η επιβράβευση της ουσιαστικής και αδιάκοπης προσπάθειας.

Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους καθώς και στους εκπαιδευτικούς μας που συνέβαλαν στην άρτια προετοιμασία των διαγωνιζόμενων.