Έναρξη νέας Σχολικής Χρονιάς!

Το πρώτο κουδούνι της νέας Σχολικής Χρονιάς χτύπησε στην Εκπαιδευτική Αναγέννηση την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και τα συναισθήματα αισιοδοξίας, συγκίνησης και χαράς ήταν διάχυτα στους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των βαθμίδων, στους δασκάλους, στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς.

Νέοι μαθητές στο Νηπιαγωγείο, στο Δημοτικό, στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο του Σχολείου μας καλωσορίστηκαν, φίλοι συναντήθηκαν μετά τις καλοκαιρινές τους διακοπές και διηγήθηκαν τις ιστορίες και τις εμπειρίες τους, νέοι στόχοι ήρθαν να συμπληρώσουν τους παλαιότερους, νέα μαθήματα, νέες γνώσεις!

Μετά τον καθιερωμένο Αγιασμό στη σχολική κοινότητα ο κύριος Δημήτρης Αντωνόπουλος ευχήθηκε μια δημιουργική και παραγωγική χρονιά για μαθητές, δασκάλους και εκπαιδευτικούς ενώ η κυρία Έρι Μαντά εξέφρασε τη συγκίνησή της για την παρουσία Αποφοίτων του Σχολείου που φέτος πέτυχαν την εισαγωγή τους σε Σχολές της επιλογής τους σε Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Καλή Σχολική Χρονιά!