Συμμετοχή του Σχολείου μας στο 22ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών ΑΣΙΣ

Μαθήτριες του Σχολείου μας συμμετείχαν στο 22ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 1 Απριλίου 2023 στη Λεόντειο Σχολή.

Οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης παρουσίασαν παραδοσιακούς χορούς από τη Σάμο και την Ικαρία και πιο συγκεκριμένα τους χορούς:

1. Πλατανιώτικο νερό
  2. Συμπεθέρα
  3. Παλαιό Ικαριώτικο
  4. Αμπάς

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν στο Φεστιβάλ είναι οι Γεωργία Ηλιοπούλου, Ζωή Παπαδοπούλου, Παρασκευή Μαρτσούκου, Έλενα Παρίση, Βενετία Τσάτσου, Γεωργία Παναγοπούλου, Τατιανή Θεοδόση, Αγάθη Μαλάμου, Κωνσταντίνα Κοπιτσάκη, Μυρτώ Κινδήρογλου, Δέσποινα Σουρή, Ερωφίλη – Ιωάννα Παπαγιαννάκη, Μαρία Πατέρα, Ελισάβετ Ματθαιακάκη, Διώνη Σκαρίμπα, Μαρία Τσάτσου.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις μαθήτριες του Σχολείου μας για την αξιέπαινη συμμετοχή τους καθώς και στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής και Χοροδιδάσκαλο κύριο Δημήτρη Αρβανίτη.