Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Α.Σ.Ι.Σ.

Για άλλη μια χρονιά, η Εκπαιδευτική Αναγέννηση, με την ομάδα αγοριών Λυκείου, συμμετείχε στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης το οποίο διενεργήθηκε στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.

Η ομάδα μας έπαιξε σε 4 αγώνες: με 3 ήττες από τη Σχολή Ζηρίδη (35-50), τη Λεόντειο Σχολή Πατησίων (39-50) και τα Εκπαιδευτήρια Γείτονα (35-74) και μια νίκη άνευ αγώνα (20-0) με το Λύκειο Θεμιστοκλής, το οποίο δε συμπλήρωσε ικανό αριθμό παικτών.

Σύνθεση ομάδας: Ανδριόπουλος Αθ., Πλατυγένης Π., Μπακέας Θ., Διονυσιώτης Μ., Λυμπεράκης Θ., Κονίδης Χρ., Πετρογιάννης Σ., Αναστασάκης Μ., Φρυδάς Κ., Καλοπήτας Γ., Κασσαβέτης Γ.

Στην ομάδα περιλαμβάνονται και οι μαθητές Νταγκούλης Δ., Λαζαρίδης Στ. και Μανόλας Κ. που δε μπόρεσαν να αγωνιστούν λόγω τραυματισμού.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για την παρουσία τους σε όλα τα παιχνίδια και για την αγωνιστικότητα και την πειθαρχία που επέδειξαν στο Διασχολικό Πρωτάθλημα βοηθώντας την εύρυθμη διεξαγωγή του.

Προπονητής ομάδας: Βασίλης Ιγγλεζάκης