Προληπτικές παρεμβάσεις για τις συνέπειες του καπνίσματος

Ο Πνευμονολόγος – Εντατικολόγος και τέως Αναπληρωτής Καθηγητής των Πανεπιστημίων Αθηνών και Harvard θα συνομιλήσει την Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2019 με μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού και την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019 μαθητές του Γυμνασίου και της Α’ Λυκείου αναφορικά με τις καταστροφικές συνέπειες του καπνίσματος και την αξία για μια ζωή χωρίς τσιγάρο.

Οι μαθητές του Δημοτικού θα παρακολουθήσουν την ομιλία με θέμα «Προληπτική Παρέμβαση για το Κάπνισμα : Μαθαίνω να μην Καπνίζω».

Αντίστοιχα οι μαθητές του Γυμνασίου και της Α’ Λυκείου θα συμμετέχουν στην ομιλία με θέμα «Προληπτική Παρέμβαση για το Κάπνισμα : Επιλέγω να μην Καπνίζω».

Οι ομιλίες θα πραγματοποιηθούν στο Θέατρο του Σχολείου μας και υλοποιούνται με την υποστήριξη της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας.