Πανελλήνιος Διαγωνισμός Αφίσας για το 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Μαθητές από το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσας για το 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που θα πραγματοποιηθεί από τις 26 έως τις 29 Απριλίου στη Λάρισα.

Οι μαθητές, με τον καθηγητή Εικαστικών κύριο Ισαάκ Μαυρίδη, ασχολήθηκαν με το θέμα του διαγωνισμού και δημιούργησαν σχετικά έργα, από τα οποία επιλέχθηκαν 5 για να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό.

Συγκεκριμένα,

από το Δημοτικό συμμετέχει το έργο των Γιάννη Γκαμαλέτσου και Μάξιμου Αγγελόπουλου,

από το Γυμνάσιο το έργο της Ελεάννας Γώγου, Δανάης Καμούτση και Ινώς Σπίνου και το έργο της Ασπασίας Βαλυράκη

και από το Λύκειο το έργο των Εύας Κουντούρη και Δέσποινας Ζαχαροπούλου και το έργο της Κωνσταντίνας Κεβγά.