Μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον Τελικό Γύρο της Οικονομικής Ολυμπιάδας

Με επιτυχία συμμετείχαν στον Περιφερειακό Γύρο της Οικονομικής Ολυμπιάδας η μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου Ελεονώρα Ντάκου και ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Νίκος Βυτόγιαννης και προκρίθηκαν στον Τελικό Γύρο της διοργάνωσης, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 15 Ιουνίου 2024.

Ο τελικός θα διεξαχθεί σε δύο στάδια. Στο πρώτο στάδιο οι μαθητές και οι μαθήτριες θα διαγωνιστούν σε γραπτό τεστ και στο δεύτερο οι 10 καλύτεροι και καλύτερες θα διαγωνιστούν προφορικά ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής. Η τελική βαθμολογία διαμορφώνεται από το άθροισμα των βαθμών της γραπτής και της προφορικής εξέτασης.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και την επιτυχία τους και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που συντέλεσε στην άρτια προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε επιτυχία στον Τελικό Γύρο του Διαγωνισμού!