Μαθητές και γονείς είπαν «ΝΑΙ» στον αθλητισμό στο 1st Sport Day

Μαθητές και γονείς είπαν «ΝΑΙ» στον αθλητισμό στο 1st Sport Day που διοργανώθηκε την Κυριακή 19 Μάϊου 2024 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Σχολείου μας, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Μια ημέρα γεμάτη με άθληση και παιχνίδι στην οποία πραγματοποιήθηκε ένα διασκεδαστικό τουρνουά μπάσκετ 3×3 και συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από τη Δ’, Ε’ και ΣΤ’  Δημοτικού και από το Γυμνάσιο μαζί με τους γονείς τους!

Οι Sport Days  έχουν ως στόχο τη στήριξη του αθλητισμού, του υγιούς ανταγωνισμού και σύντομα θα ακολουθήσουν επόμενες διοργανώσεις με διαφορετικά αγωνίσματα.

Θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και σε γονείς για τη συμμετοχή τους καθώς και στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την εξαιρετική διοργάνωση!