Η ομάδα μας της F1 στον Sport24 Radio 103,3

Η ομάδα του Σχολείου μας Omega Racing, η οποία συμμετέχει στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools, φιλοξενήθηκε τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017 στο ραδιοφωνικό σταθμό Sport24 Radio 103,3. Τους μαθητές μας υποδέχθηκαν στην εκπομπή τους «Πνίξτε τον φουνταριστό» οι δημοσιογράφοι κ. Μηνάς Τσαμόπουλος και κ. Γιώργος Θαναηλάκης.

Θέμα την συνέντευξης ήταν να ενημερωθεί το κοινό για το Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools αλλά και να προβληθούν οι δράσεις και οι ενέργειες της ομάδας με στόχο την πρόκριση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Την ομάδα μας αποτελούν οι μαθητές Αθηνά Πανταζή, Γιώργος Κασσαβέτης, Σταύρος Τζήκας, Τάσος Ζουρδούμης, Γιάννης Τιμοθεάτος, Σπύρος Βουλουμάνος, Βασίλης Παππαγελόπουλος και Γιάννης Φλωράς. Οι τελευταίοι τρεις μαθητές ήταν αυτοί που εκπροσώπησαν την ομάδα στη ραδιοφωνική εκπομπή, με τη συνοδεία του καθηγητή υπεύθυνου για την προετοιμασία της ομάδας κ. Γιάννη Τούντα.

Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή από εδώ. Η ομάδα μας παρουσιάζεται από το 45:55.