Δύο Χρυσά μετάλλια και ένα Αργυρό στο 18ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι

Μεγάλες διακρίσεις σημείωσαν οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο 18ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι, το οποίο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου 2016 στο Ηράκλειο Αττικής.

Συγκεκριμένα,

• Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Α΄ & Β΄ Δημοτικού κατέκτησε ο Γιώργος Κούρτας – μαθητής της Α΄ Δημοτικού
  • Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Ε΄ & ΣΤ΄ Δημοτικού κατέκτησε ο Διονύσης Κανέλλης – μαθητής της Ε΄ Δημοτικού
  • Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Γυμνασίου κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κούρτας- μαθητής της α΄ Γυμνασίου

Προπονητές των μαθητών ήταν οι κύριοι Γιώργος Δέτσης, Κωνσταντίνος Σουλτάτης και Γεώργιος Πατριαρχέας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν και στους προπονητές τους για τις εξαιρετικές επιδόσεις που για μια ακόμα φορά σημείωσε το Σχολείο μας στο σκάκι!