Διακρίσεις μαθητών μας στον 18ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι»

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από την Ε΄ και τη ΣΤ΄ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον 18ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι», ο οποίος πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης». Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν μαθητές από σχολεία όλης της Ελλάδας και στόχος του είναι να εξοικειωθούν οι συμμετέχοντες με τα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.

Ο Διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στις 5 Απριλίου 2024. Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι οι:

Ε΄ Δημοτικού: Βασίλειος Αγγέλικας, Χαράλαμπος – Φίλιππος Μακρής, Ανδρέας Ανδρικόπουλος, Δικαίος Παρασκευαϊδης

ΣΤ΄ Δημοτικού: Αιμιλιανός – Μαιδαλιανός Πιτσινέλης, Φ.Α., Ευαγγελία Γιαννακού, Άγγελος – Δημοσθένης Γεωργούτης

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους στον Διαγωνισμό καθώς και στους δασκάλους τους που συντέλεσαν στην επιτυχία τους.