Βράβευση της μαθήτριας από τη Β΄ Λυκείου Ελένης Μάγκου στο 10ο Μαθητικό Συνέδριο ΑCSTAC

Με επιτυχία συμμετείχε η μαθήτρια από τη Β΄ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο Μαθητικό Συνέδριο ACSTAC (Anatolia College Science and Technology Annual Conference) που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη και διοργανώθηκε από το Κολλέγιο “Anatolia” από τις 19 έως τις 20 Απριλίου 2024.

Κεντρικός άξονα του 10th  ACSTAC ήταν η σύνδεση του STEM με την κοινωνική υπευθυνότητα και τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης.

Η Ελένη διακρίθηκε για την παρουσίαση της εργασίας της με τίτλο “The Impact of Urban Traffic Noise and Natural Sounds on Brainwave Activity and Mental State”. Η μελέτη περιλάμβανε τον σχεδιασμό, την εκτέλεση, τη στατιστική επεξεργασία των δεδομένων και τη συγγραφή επιστημονικού άρθρου που κατατέθηκε στην επιτροπή του “Anatolia” για αξιολόγηση.

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια του Σχολείου μας για τη συμμετοχή και τη διάκρισή της καθώς και στον καθηγητή Βιολογίας κύριο Ιορδάνη Ξαγοράρη, επιβλέποντα καθηγητή της εργασίας.