Οι μαθητές της γ΄ Γυμνασίου στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών επισκέψεων και περιπάτων, οι μαθητές και μαθήτριες της γ’  Γυμνασίου την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024 είχαν την ευκαιρία να περάσουν όλοι μαζί ποιοτικό χρόνο εκτός της σχολικής αίθουσας!

Πιο συγκεκριμένα, επισκέφθηκαν το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος όπου περιηγήθηκαν στους χώρους του Ιδρύματος. Πρόκειται για ένα κτίριο μοντέρνο και επιβλητικό όπου στεγάζεται η Εθνική Βιβλιοθήκη καθώς και η Λυρική Σκηνή.

Στη συνεχεία, οι μαθητές και οι μαθήτριες ολοκλήρωσαν την βόλτα τους στη μαρίνα του Φλοίσβου όπου με τη βοήθεια του ηλιόλουστου καιρού, είχαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν, να συζητήσουν και να χαρούν ξέγνοιαστες στιγμές.

Ένα πραγματικά αναζωογονητικό ξεκίνημα που έδωσε σε όλους ενέργεια για την πολλά υποσχόμενη χρονιά τους!