1ο Βραβείο για απόφοιτο του Σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσας του Ε.Μ.Π. «Βραδιά του Ερευνητή»

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας αποφοιτούν, ωστόσο εξακολουθούν να βραβεύονται! Η απόφοιτος της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Μαριέτα Βοσυνιώτη, η οποία είναι πρωτοετής φοιτήτρια στη Σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, τιμήθηκε με το 1ο Βραβείο στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσας του Ε.Μ.Π. «Βραδιά του Ερευνητή».

Το θέμα του Διαγωνισμού ήταν «Η πόλη της Αθήνας προσαρμόζεται σήμερα στην κλιματική αλλαγή;»

Θερμά συγχαρητήρια στην απόφοιτο του Σχολείου μας για τη σπουδαία διάκρισή της! Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μαριέτα καθ’ όλη τη διάρκεια της φοίτησής της στο Σχολείο έχει τιμηθεί με πλήθος διακρίσεων στον τομέα των εικαστικών ενώ η συγκεκριμένη διάκριση αποτελεί το 5ο Πανελλήνιο Βραβείο που της απονέμεται.

Της ευχόμαστε καλή αρχή στις σπουδές της στην Αρχιτεκτονική!

Το project επιμελήθηκε και σχεδίασε ο καθηγητής Εικαστικών του Σχολείου μας κύριος Ισαάκ Μαυρίδης.