Η Viper Racing Team στο Ράλλυ Ακρόπολις

Εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή των μελών της Ομάδας Συνεργασίας “Viper Racing Team” της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο Ράλλυ Ακρόπολις, το οποίο πραγματοποιήθηκε από τις 5 έως τις 8 Σεπτεμβρίου 2024.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που πρόκειται να συμμετάσχουν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Διαγωνισμού F1 in Schools από τις 23 Νοεμβρίου έως τη 1 Δεκεμβρίου 2024, είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με πλήθος κόσμου, να δώσουν στους επισκέπτες της σημαντικής διοργάνωσης πληροφορίες για το project που θα παρουσιάσουν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και να συστηθούν ως Ομάδα κάνοντας έναν απολογισμό για τις διακρίσεις και τις επιτυχίες τους.

Την Εκπαιδευτική Αναγέννηση εκπροσώπησαν οι μαθήτριες Γεωργία Σαμαρά και Ευαγγελία Βουρνάζου, οι μαθητές Κωνσταντίνος Τσαπατώρης και Σ. Μ. και η απόφοιτη Δάφνη Βαλιάδου.

Συγχαρητήρια για την αξιέπαινη συμμετοχή τους.