Έπαινος στον μαθητή της Ε΄ Δημοτικού Βασίλη Μπάρτζα στον 8ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής

Με επιτυχία συμμετείχε ο μαθητής της Ε΄ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Βασίλης Μπάρτζας στη Β΄ και Τελική Φάση «Υπατία» του 8ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής. Ο μαθητής του Σχολείου μας, ανάμεσα σε πλήθος συμμετοχών κατάφερε να ξεχωρίσει και να καταταχθεί στην εξαίρετη 10η θέση και του απονεμήθηκε Έπαινος.

Η Τελική Φάση του Διαγωνισμού πραγματοποιήθηκε στις 16 Ιουνίου 2024 στο Οικονομικό Τμήμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Θερμά συγχαρητήρια στον Βασίλη για τη συμμετοχή του και τη διάκρισή του στον Διαγωνισμό καθώς και στον εκπαιδευτικό και Υπεύθυνο του Ομίλου Κοσμολογίας και Αστρονομίας κύριο Δημήτρη Παπαδόπουλο που συντέλεσε στην επιτυχημένη προετοιμασία του μαθητή.