18ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Μαθητών – Μαθητριών Αττικής 2019

Ξεχωριστή ήταν η συμμετοχή και η παρουσία των μαθητών και των μαθητριών της Ομάδας Σκάκι του Δημοτικού Σχολείου μας, που έδωσαν το παρών τους στο 18ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Μαθητών – Μαθητριών Αττικής 2019, το οποίο πραγματοποιήθηκε το διάστημα 26 & 27 Δεκεμβρίου 2018 στο Κλειστό Ολυμπιακό Ακίνητο Πάλης.

Η Ομάδα της «Εκπαιδευτικής Αναγέννησης» κατέκτησε την 6η θέση σε σύνολο 60 ομάδων που διαγωνίστηκαν στη διοργάνωση.

Την Ομάδα Σκάκι του Δημοτικού Σχολείου στελέχωσαν οι εξής μαθητές και μαθήτριες : Στέφανος Κούμενος, Αθανάσιος Κάτσικας, Αλεξάνδρα Αντωνάκου, Δανάη Ρουμελιώτη, Φίλιππος Βαθιώτης Μπουτζούνης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους καθώς και στους εκπαιδευτικούς που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.