2η θέση στο 31ο Ατομικό Μαθητικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Αττικής

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή των μαθητών μας που συμμετείχαν στο 31ο Ατομικό Μαθητικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Αττικής 2019 που πραγματοποιήθηκε στις 27 & 28 Δεκεμβρίου 2018 στο Κλειστό Ολυμπιακό Ακίνητο Πάλης.

Τη 2η θέση στις συμμετοχές των κοριτσιών κατέκτησε η μαθήτρια της Α’ Δημοτικού Ηλιάνα Παναγή.

Την 4η  θέση κατέκτησε ο μαθητής της Α΄ Δημοτικού Χρήστος Κλαμπατσέας και του απονεμήθηκε μετάλλιο.

Αντίστοιχα, ο μαθητής της Β΄ Δημοτικού Φίλιππος Βούζας διακρίθηκε στην 4η θέση και του απονεμήθηκε μετάλλιο.

Μετάλλιο απονεμήθηκε επίσης στον μαθητή της β΄ Γυμνασίου Διονύσιο Κανέλλη που διακρίθηκε στην 7η θέση.

Πολύ καλή, επίσης, ήταν η εμφάνιση και των υπολοίπων μαθητών μας που διαγωνίστηκαν στη διοργάνωση, οι οποίοι έλαβαν τις παρακάτω θέσεις :

Α’ Δημοτικού :

Κωνσταντίνος Τσαραπατσάνης – Κοπανάς : 12ος/44 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Β’ Δημοτικού :

Δημήτρης Θεοτοκάτος : 28ος/65 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Γ’ Δημοτικού

Γιάννης Ζαγορίσιος : 14ος/90 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Μαρία Θεοτοκάτου : 21η/ 90 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Δημήτρης Δεληανδρεάδης : 25ος/90 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Δομένικος Παναγής : 64ος/90

Δ’ Δημοτικού

Αλεξάνδρα Αντωνάκου : 35η/102 (Πρόκριση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)