3η θέση στον Διασχολικό Μαθητικό Διαγωνισμό «Παίζοντας με τις λέξεις»

Με εξαιρετική επιτυχία και υψηλές θέσεις για τους μαθητές Γυμνασίου του Σχολείου μας ολοκληρώθηκε ο 1ος Διασχολικός Διαγωνισμός Γλώσσας – Ετυμολογίας – Ορθογραφίας «Παίζοντας με τις λέξεις» για μαθητές Γυμνασίων κάθε τύπου, από ολόκληρη την Αττική και διοργανώθηκε από τα Εκπαιδευτήρια «Νέα Γενιά Ζηρίδη».

Στον Τελικό του Διαγωνισμού που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 9 Μαΐου 2018, η μαθήτρια του Γυμνασίου, Μαριλένα Νικολάου κατέλαβε την 3η θέση!

Εξίσου σημαντικές ήταν ωστόσο και οι επιτυχίες και των άλλων δυο μαθητών του Γυμνασίου μας, Μαρίτας Ζαφειροπούλου που κατέλαβε την 7η θέση και του Έργη Παπαδόπουλου που κατατάχθηκε στην 10αδα των μαθητών με τις υψηλότερες επιδόσεις.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες και στον μαθητή μας για τις επιτυχίες τους και στην εκπαιδευτικό μας, κυρία Βασιλική Κεφαλά για την άρτια προετοιμασία τους.