2ο Αθλητικό Σαββατοκύριακο 5 Αστέρων

Αμέσως μετά τη λήξη της σχολικής χρονιάς και την ολοκλήρωση των εξετάσεων, παραπάνω από 80 μαθητές και μαθήτριες από την α΄ και τη β΄ Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης μαζί με καθηγητές και καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής, βίωσαν ένα αξέχαστο Αθλητικό Σαββατοκύριακο 5 Αστέρων, με θέα το Ιόνιο Πέλαγος και πιο συγκεκριμένα στην Ολυμπία, την έδρα των Ολυμπιακών Αγώνων.

Μετά την επιτυχία του 1ου αθλητικού Σαββατοκύριακου, το 2ο αθλητικό τριήμερο πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο ALDEMAR OLYMPIAN VILLAGE από τις 14 έως τις 16 Ιουνίου 2024. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε διάφορα σπορ και σε ένα πλούσιο αθλητικό πρόγραμμα, το οποίο ήταν κατανεμημένο σε δυο αθλητικές ζώνες (πρωινή και απογευματινή).

Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, beach volley, κολύμβηση, water polo, τένις και αξέχαστες στιγμές που δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για την καλύτερη αρχή των καλοκαιρινών διακοπών!