Skip links

Μεγάλη επιτυχία μαθητών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019 και στο Πρόγραμμα G.C.E.

Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τα εξαιρετικά αποτελέσματα τα οποία, για μια ακόμη χρονιά, σημείωσαν οι μαθητές μας τόσο στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2019 όσο και στο Διεθνές Πρόγραμμα G.C.E.


Στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, οι μαθητές μας, στη συντριπτική πλειοψηφία τους, εισάγονται στη Σχολή που είχαν δηλώσει ως 1η τους επιλογή.

μπορείτε να δείτε τον παρακάτω πίνακα σε μορφή .pdf από εδώ

ΣΧΟΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΕ Α.Ε.Ι. 2019
κατάταξη μαθητών ανά Ομάδα Προσανατολισμού
Ομάδα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών
(Πεδίο Υγείας & Ζωής)
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 Μανώλας Κωνσταντίνος ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) – (7η Θέση) Ε.Κ.Π.Α.
2 Κνούνη Ανζέλ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.
3 Αντωνίνης Ευάγγελος ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) Α.Π.Θ. 
4 Σχίζα Χριστίνα ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
5 Χουρσόγλου Μαρία-Βαρβάρα ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
6 Γκαϊφύλλια Μαρία ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
7 Ζαχαροπούλου Δέσποινα ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
8 Δέδες Ιωάννης ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
9 Ζαρουχλιώτη Γεωργία ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) – (13η Θέση) Ε.Κ.Π.Α.
10 Χριστοδούλου Παναγιώτα ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.
11 Τύρου Όλγα ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.
12 Κωστάκου Νεφέλη ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.
13 Παπασταθοπούλου Νεφέλη-Σταυρούλα ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) Δ.Π.Θ.
14 Λούκουτος Νικόλαος ΧΗΜΕΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) Α.Π.Θ.
15 Μέγγου Λυδία ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) – (30η Θέση) ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
16 Λαμπροπούλου Νικολία

ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ)
————-
*έχει περάσει και στο
Veterinary Medicine (4η θέση)

ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ ΠΑΝ.
————-
University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine of Bucharest

17 Ζέρβα Χριστίνα ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
18 Κυρώζη Αναστασία ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΑΙΓΑΛΕΩ) ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
19 Κεβγά Αργυρώ-Κλεάνθια ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ (ΛΑΜΙΑ) ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
20 Χ. Ε. ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ & ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ (ΨΑΧΝΑ ΕΥΒΟΙΑΣ) Ε.Κ.Π.Α.
21 Ιβάνοβιτς Μαρία ΩΚΕΑΝΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΒΙΟΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΜΥΤΙΛΗΝΗ) ΠΑΝ. ΑΙΓΑΙΟΥ
Ομάδα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών
(Πεδίο Τεχνολογικών & Θετικών Σπουδών)
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 Καραδελόγλου Μαριάνθη ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
2 Σωτηρόπουλος Νικόλαος ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ & ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
3 Καραγιάννης Παναγιώτης ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Μ.Π.
4 Χειμωνιάδου Αύρα ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) Α.Π.Θ.
5 Παπαδρακάκης Πέτρος ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΒΟΛΟΣ) ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
6 Χατζηράπτη Χρυσή ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
7 Μακρή Δήμητρα ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ) – (6η Θέση) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
8 Χαραλαμπάκη Μελίνα ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΞΑΝΘΗ) Δ.Π.Θ.
9 Φιαμπόλη Λυδία ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕΤΑΛΛΕΙΩΝ ΜΕΤΑΛΛΟΥΡΓΩΝ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Μ.Π.
10 Τσουκαλά Παναγιώτα ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΧΑΝΙΑ) ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
11 Πράσινος Κωνσταντίνος ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΧΑΝΙΑ) ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
12
Ουλής Νικόλαος ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ) – (10%) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
13
Γεωργίου Νικόλαος ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΛΑΜΙΑ) – (10%) ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Ομάδα Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής
(Πεδίο Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής)
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ

1

Σοφή Νίκη ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) – (25η Θέση) Ο.Π.Α.
2 Ανδριόπουλος Αθανάσιος ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
3 Κεραμίδα Σταυρούλα ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
4 Πουλιάση Δήμητρα ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
5 Πάτση Δήμητρα ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
6 Αγιούμπ Σαμ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
7 Δαρείου Ελένη ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
8 Λουδάρος Εμμανουήλ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
9 Κελεπούρη Ελένη ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) Ο.Π.Α.
10
Παππάς Χριστόδουλος ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
11
Ντούρμας Νικόλαος ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΧΙΟΣ) – (7η Θέση) ΠΑΝ. ΑΙΓΑΙΟΥ
12
Αλφαντή Μαρία ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
13
Μπακέας Θεόδωρος ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΑΘΗΝΑ) – (10%) Ε.Κ.Π.Α.
Ομάδα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών
(Πεδίο Ανθρωπιστικών, Νομικών & Κοινωνικών Σπουδών)

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ

1

Κουντούρη Ευαγγελία-Σταυρούλα ΝΟΜΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.

2

Φίσερ-Ζαμάνου Χιόνη ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) Ε.Κ.Π.Α.

3

Χατζησαββίδη Αναστασία-Ηλιάνα ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ

4

Κεβγά Κωνσταντίνα ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ) ΠΑΝΤΕΙΟ

Στο Διεθνές Πρόγραμμα G.C.E., οι μαθητές μας σημείωσαν εξίσου σημαντική επιτυχία, αφού σε ποσοστό 100%  εισάγονται σε κορυφαία Πανεπιστημιακά Ιδρύματα, τόσο σε ευρωπαϊκό όσο και σε διεθνές επίπεδο.

Ανώτατη Εκπαίδευση (Εξωτερικό) μέσω G.C.E.
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΤΜΗΜΑ

1

Παντελίδη Ελευθερία IMPERIAL MEDICINE

2

Κωνσταντάτου Μαρία-Ιζαμπέλλα UCL POLITICS, SOCIOLOGY AND EAST EUROPEAN STUDIES

3

Ντάρσυ Αλέξανδρος BATH MECHANICAL WITH AUTOMOTIVE ENGINEERING

4

Μακρής Δημήτριος Μελέτιος BATH COMPUTER SCIENCE AND MATHEMATICS

5

Βασιλονικολιδάκη Αικατερίνη BRISTOL COMPUTER SCIENCE

6

Λεονταράκης Πολυχρόνης-Άγγελος NOTINGHAM PHYSICS WITH THEORETICAL ASTROPHYSICS

7

Κορνούτου – Τζάκη Δήμητρα SUSSEX MARKETING AND MANAGEMENT WITH PSYCHOLOGY

8

Μόρφη Ελευθερία SUSSEX MARKETING AND MANAGEMENT

9

Δήμου Κωνσταντίνος SURREY ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERING

10

Βασιλονικολιδάκης Μάρκος SURREY BUSINESS MANAGEMENT

11

Σουλή Αφροδίτη-Ελένη LEICESTER CRIMINOLOGY

12

Τριγώνης Κυριάκος KENT FILM AND ENGLISH AND AMERICAN LITERATURE

13

Τουλούπα Μαρία-Ζωή DUNDEE ART AND DESIGN

14

Αγγελόπουλος Αριστείδης EINDHOVEN APPLIED MATHEMATICS

 

Η Διοίκηση, η Διεύθυνση και οι Καθηγητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συγχαίρουν τους αποφοίτους μας και τους εύχονται καλές σπουδές και καλή συνέχεια στη ζωή τους!

 

Return to top of page