Skip links

Μεγάλη επιτυχία των μαθητών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020

Δύο στους τρεις μαθητές μας εισάγονται σε Σχολή 1ης προτίμησης

Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τα εξαίρετα αποτελέσματα τα οποία, για μια ακόμη χρονιά σημείωσαν οι μαθητές μας στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2020.

Οι μαθητές μας, στη συντριπτική πλειοψηφία τους, εισάγονται στη Σχολή που είχαν δηλώσει ως 1η τους επιλογή.


μπορείτε να δείτε τον παρακάτω πίνακα σε μορφή .pdf από εδώ

ΣΧΟΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΕ Α.Ε.Ι. 2020
κατάταξη μαθητών ανά Ομάδα Προσανατολισμού, σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν
Ομάδα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 ΛΟΓΟΘΕΤΙΔΗ ΕΛΒΙΡΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ Νομικής    (14η Θέση) Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
2 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΠΡΑΞΙΑ Νομικής Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
3 ΤΖΑΝΕΤΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ Νομικής Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
4 ΑΔΑΜΟΥΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας   (2η Θέση) Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
5 ΚΥΡΜΠΙΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πανεπιστήμιο Πατρών
6 ΣΕΦΕΡΙΑΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Φιλοσοφίας Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Ομάδα Προσανατολισμού Σπουδών Υγείας
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 ΚΑΣΣΑΒΕΤΗ ΑΝΘΗ Ιατρικής   (34η Θέση) Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
2 ΤΥΡΟΥ ΟΛΓΑ Ιατρικής Πανεπιστήμιο Κρήτης
3
ΔΑΝΙΗΛ ΛΟΥΙΖΑ*
Κτηνιατρικής Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
* Η μαθήτρια έχει γίνει δεκτή στο τμήμα Οδοντιατρικής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου της Κύπρου (EUC)
4 ΧΟΥΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Χημείας Πανεπιστήμιο Πατρών
5 ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΣΟΦΙΑ
Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
6 ΚΑΝΕΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
7 ΚΑΦΥΡΑ ΕΙΡΗΝΗ Νοσηλευτικής Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Ομάδα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 ΑΝΑΓΝΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
2 ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
3 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Μηχανολόγων Μηχανικών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
4 ΤΟΥΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
5 ΜΑΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Πολιτικών Μηχανικών   (12η Θέση) Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
6 ΛΕΚΑ ΡΟΖΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Χημικών Μηχανικών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
7 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ικάρων (Σ.Ι.) Ιπτάμενοι Σχολή Ικάρων
8 ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-ΣΩΤΗΡΙΟΣ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Πατρών
9 ΔΑΒΕΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Χημικών Μηχανικών Αριστοτέλειο Παν/μιο Θεσσαλονίκης
10
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείο Κρήτης
11
ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Πολιτικών Μηχανικών Αριστοτέλειο Παν/μιο Θεσσαλονίκης
12
ΛΙΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης Πολυτεχνείο Κρήτης
13
ΤΡΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας Πανεπιστήμιο Πειραιά
14
ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
15
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
16
ΓΑΡΕΙΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ-ΑΙΑΣ Φυσικής   (20η Θέση) Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
17
ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Μηχανικών Βιομηχανικής Σχεδίασης & Παραγωγής Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
18
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών Αριστοτέλειο Παν/μιο Θεσσαλονίκης
19
ΚΥΡΩΖΗ ΔΑΝΑΗ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
20
ΜΠΑΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
21
ΓΔΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Ομάδα Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1
ΒΟΥΒΑΚΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ Οικονομικής Επιστήμης   (37η Θέση) Οικονομικό Παν/μιο Αθήνας
2
ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Πανεπιστήμιο Πειραιά
3
ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Διοίκησης Επιχειρήσεων & Οργανισμών Εθνικό Καποδιστριακό Παν/μιο Αθήνας
4
ΖΕΡΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ναυτιλιακών Σπουδών Πανεπιστήμιο Πειραιά
5
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας Πανεπιστήμιο Πειραιά
6
ΧΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Αγροτικής Οικονομίας & Ανάπτυξης Γεωπονικό Παν/μιο Αθήνας
7
ΠΙΓΚΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ Διοίκηση Επιχειρήσεων & Οργανισμών Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
8
ΛΕΚΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών Πανεπιστήμιο Αιγαίου
9
ΜΑΛΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ Διοίκησης Επιχειρήσεων Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Η Διοίκηση, η Διεύθυνση και οι Καθηγητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης

συγχαίρουν τους αποφοίτους μας και τους εύχονται καλές σπουδές και καλή συνέχεια στη ζωή τους!

Return to top of page