Υψηλά ποσοστά επιτυχίας των μαθητών μας στις εξετάσεις Γαλλικών για τα πτυχία DELF A1, DELF B1 και DELF B2

Με πολύ υψηλά επιτυχίας συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις εξετάσεις Γαλλικών για τα πτυχία DELF A1, DELF B1 και DELF B2 του Γαλλικού Ινστιτούτου.

Την απόλυτη επιτυχία με ποσοστό 100% είχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες από τη ΣΤ΄ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που συμμετείχαν στις εξετάσεις Γαλλικών για το πτυχίο DELF A1 του Γαλλικού Ινστιτούτου. Αξίζει να σημειωθεί ότι το 50% των μαθητών βαθμολογήθηκαν με πάνω από 85 στα 100.

Στο πτυχίο DELF B1 οι μαθητές μας σημείωσαν ποσοστό επιτυχία 95.2% .

Εξίσου υψηλό ήταν και το ποσοστό επιτυχίας για το πτυχίο DELF B2, το οποίο ήταν 87%.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες τους και στις καθηγήτριες Γαλλικών που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους!