Πασχαλινές λαμπάδες για καλό σκοπό!

Ο Όμιλος Δημοτικού «Μικροί Επιχειρηματίες», στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του, κατασκεύασε πασχαλινές λαμπάδες και φαναράκια, για να διαθέσει προς πώληση στους μαθητές του Σχολείου μας, για φιλανθρωπικό σκοπό.

Οι μαθητές προμηθεύτηκαν κεριά, μπρελόκ, κορδέλες και με πολλή όρεξη και φαντασία δημιούργησαν λαμπάδες.

Τα αποτελέσματα ήταν πραγματικά συγκινητικό και σε λιγότερο από μια εβδομάδα οι δημιουργίες των παιδιών εξαντλήθηκαν. Το ποσό που συγκεντρώθηκε θα προσφερθεί στον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «Φλόγα», που εδώ και 40 χρόνια υποστηρίζει τη λειτουργία ογκολογικών τμημάτων των παιδιατρικών νοσοκομείων και βοηθά στην αντιμετώπιση του καρκίνου της παιδικής ηλικίας.

Συγχαρητήρια στους «Μικρούς Επιχειρηματίες» του Σχολείου μας για την ευαισθητοποίησή τους και την επιτυχία του στόχου που έθεσαν καθώς και στην Υπεύθυνη του Ομίλου και καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που συντόνισε τη διαδικασία.