Μουσική Παράσταση από τις Χορωδίες του Σχολείου μας στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar

Το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022, στο πλαίσιο του φιλανθρωπικού χριστουγεννιάτικου Bazaar του Σχολείου μας, τα Χορωδιακά μας σύνολα παρουσίασαν μια μοναδική μουσική παράσταση στους γονείς των μαθητών μας και στους επισκέπτες του Σχολείου. Συμμετείχαν μαθητές των τάξεων Α’, Β’ και Γ’ Δημοτικού που έχουν επιλέξει και παρακολουθούν τον Όμιλο της Χορωδίας κάθε Πέμπτη καθώς  και μαθητές των τάξεων Δ’, Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού που έχουν επιλεγεί από τους μουσικούς του Σχολείου μας και παρακολουθούν κάθε Παρασκευή απόγευμα τα ανάλογα μαθήματα. Φωνές αγγέλων, όμορφες μελωδίες και γλυκιά χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα κατέκλυσαν το Θέατρο του Σχολείου μας γεμίζοντας το κοινό με συγκίνηση και χαμόγελα.

Ευχαριστούμε πολύ τον μαέστρο, κύριο Στέφανο Καρδιόλακα, τον καθηγητή Μουσικής κύριο Δημήτρη Κλειδά, για την προετοιμασία των χορωδιακών μας συνόλων και τον δάσκαλο κύριο Αλκαίο Αβδελά για την υποστήριξη του ήχου της παράστασης.